dzisiaj jest: 24 marca 2018. imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
wersja polska
Aktualności

Bezpłatna sterylizacja psów i kotów

Urząd Gminy Fałków wraz ze Stowarzyszeniem Obrona Zwierząt z Jędrzejowa, informuje o możliwości bezpłatnej sterylizacji psów i kotów. Zabiegi odbywać się będą w specjalnie przygotowanym sterylkobusie. Akcja sterylizacji odbędzie się 24 marca 2018 w Czermnie. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy pod nr 511-110-973

 

PRZYGOTOWANIE PACJENTA DO ZABIEGU ZE ZNIECZULENIEM OGÓLNYM

Zabiegi chirurgiczne oraz pewne procedury diagnostyczne u zwierząt wymagają zastosowania znieczulenia ogólnego. Należy pamiętać, że w każdym przypadku istnieje pewne ryzyko – podobnie jak w medycynie ludzkiej - związane z przeprowadzeniem nawet rutynowego zabiegu. Dlatego też ważne jest odpowiednie przygotowanie zwierzęcia do zabiegu przebiegającego w znieczuleniu ogólnym, w celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia komplikacji.

 

- W czasie wykonywania zabiegu kotki nie powinny być w rui, a suki podczas cieczki.

 

- Pełny żołądek stanowi dodatkowe obciążenie układu krążenia, może opóźnić efekty działania znieczulenia, a ponadto nasila wymioty, będące skutkiem ubocznym przy stosowaniu środków sedacyjnych. Może wtedy dojść do zaaspirowania zwróconej treści pokarmowej do płuc, co jest przyczyną ciężkich komplikacji. Dlatego też zaleca się przez ostatnie 15 godzin przed zabiegiem nie podawać zwierzęciu żadnego pokarmu i wody.

 

- Zwierzę powinno być dokładnie wyczesane i oczyszczone zwłaszcza z piasku lub ściółki przed planowanym zabiegiem, ponieważ zmniejsza to ryzyko zainfekowania rany pooperacyjnej.

 

Zastosowanie się do powyższych zaleceń ułatwia przeprowadzenie zabiegu oraz przyspiesza rehabilitację zwierzęcia.

 

WYBUDZANIE ZE ZNIECZULENIA

 

Po przeprowadzonym zabiegu jeszcze przez kilka do kilkunastu godzin funkcjonowanie organizmu zwierzęcia jest upośledzone. W czasie wybudzania się zwierzę musi pozostawać pod opieką lekarza weterynarii oraz personelu pomocniczego.

 

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt:

 

lek. wet. Elżbieta Siśkiewicz, tel. 693-183-750

 

Przychodnia Weterynaryjna „DINO”, ul. Zygmunta Krasińskiego 25, 28-300 Jędrzejów