dzisiaj jest: 22 maja 2018. imieniny: Julia, Wiesława, Helena
wersja polska
Akademia Przedszkolaka

PROJEKT pn. Akademia przedszkolaka w Gminie Fałków wspólfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Swiętokrzyskiego na lata 2014-2020

      

 

 

21.03.2018r. Powitanie wiosny

21-go marca przedszkolaki z Czermna zgodnie z tradycją pożegnały zimę i powitały wiosnę. Tego dnia zajęcia rozpoczęliśmy od przygotowania sukni dla naszej Marzanny, wspólnie rozmawialiśmy i śpiewaliśmy piosenkę o wiośnie. Ubrana w kolorową sukienkę Marzanna wraz z dziećmi wyruszyła z przedszkola. Zebrane wokół słomianej panny dzieci donośnymi okrzykami pożegnały zimę. „Marzanno, Marzanno Ty zimowa Panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy”

 

21.03.2018r. Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca grupy Słoneczek i Wesołych Pszczółek z Fałkowa zgodnie z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Tego dnia zajęcia rozpoczęliśmy od przygotowania sukni dla naszej Marzanny, wspólnie rozmawialiśmy i śpiewaliśmy piosenkę o wiośnie. Ubrana w piękną kolorową sukienkę ozdobioną kwiatami Marzanna wraz z dziećmi wyruszyła z przedszkola do parku. Zebrane wokół słomianej panny dzieci donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” pożegnały zimę. Ze względów ekologicznych nasza Marzanna nie została wrzucona do rzeki, lecz spalona. Mamy nadzieję, że wiosna posłuchała przedszkolaków i zostanie z nami na dobre.

 

08.03.2018r. Dzień kobiet

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy składali życzenia dziewczynkom. Nie obyło się bez kwiatków i słodkości. Z dziewczęcych buzi uśmiech nie schodził przez calutki dzień. „ Dla Was dziś kwiaty i uśmiech I pierwszy promień bliskiej wiosny Dzień bez kłopotów i bez trosk Dużo radości. Dla mama, Pani, dla dziewczynek W domu, w przedszkolu, na wycieczce Każdego dnia dobry uczynek- To jest od chłopców upominek”.

 

Cała Polska czyta dzieciom

Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat odgrywa kontakt z książką. W ramach realizowanego cyklu spotkań codziennie w miesiącu marcu w trakcie poobiedniego odpoczynku Rodzice dzieci z naszych punktów przedszkolnych w Fałkowie oraz Czermnie czytają przedszkolakom bajki. „Ten jest najszczęśliwszy z ludzi, Któremu nikt zapału do książek nie ostudzi.” J. Kasprowicz

 

08.02.2018r. Bal karnawałowy w Przedszkolu

„Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale” - 08.02.2018 roku w naszym Przedszkolu w Fałkowie „W grupie Słoneczek i Wesołych Pszczółek” odbył się bal karnawałowy. Sala przedszkolna wyglądała bajecznie i kolorowo, przystrojona kolorowymi łańcuchami, serpentynami i balonami. Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały wymyślne stroje. Przebierańcy świetnie bawili się , uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach, które przygotowali klaun Śmieszek i Wesołek. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się słodką przekąską i napić soczku.

 

08.02.2018r. Bal karnawałowy

W dniu 06-go lutego odbył się w przedszkolu w Czermnie Bal Karnawałowy. Tego dnia już od rana pojawiały się kolorowe postacie. Można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, rycerzy, piratów, policjantów in wiele innych. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc we wspólnych tańcach oraz licznych konkursach. Zabawa karnawałowa umożliwiła dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspomnienia na długo pozostaną w naszej pamięci.

 

22.01.2018r. Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu w grupie Słoneczek i Wesołych Pszczółek.

Na uroczystość w Fałkowie zorganizowaną z okazji Dnia Babci i Dziadka przybyli, bardzo licznie, dziadkowie przedszkolaków. Na początku Kierownictwo Projektu przypomniało jak ważną rolę w życiu każdego dziecka pełnią dziadkowie. Ukochanym babciom i dziadkom dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Następnie złożono życzenia dużo zdrowia oraz tego aby wnuczęta dostarczały powodów do dumy i radosnego uśmiechu. Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny. Swoim najbliższym dzieci wręczyły niespodzianki przygotowane wspólnie ze swoimi paniami w przedszkolu. Uroczystość zakończono wspólną gościną przy stole zastawionym domowym ciastem. Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i radości.

 

22.01.2018r. Dzień Babci i Dziadka

„Moja Babcia i mój Dziadek to wspaniali są Dziadkowie”- tymi słowami rozpoczynaliśmy uroczystości związane ze Świętem Babci i dziadka, które odbyły się 22-go stycznia w naszym przedszkolu w Czermnie. Ukochanym Babciom i Dziadkom dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz ogrom bezinteresownej miłości. Swoim najbliższym dzieci wręczyły niespodzianki. Uroczystość zakończono wspólną gościną przy stole zastawionym domowym ciastem przygotowanym przez rodziców.

 

21.12.2017r. Spotkanie świąteczne połączone z Jasełkami „Wspólne kolędowanie”

Dnia 21-go grudnia przedszkolaki w Czermnie uczestniczyły w Jasełkach w wykonaniu dzieci Szkoły Podstawowej i. H. Sienkiewicza w Czermnie. Mali aktorzy we wspaniałych strojach z dużym zaangażowaniem i zapałem przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawiona kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Po występie przedszkolaki wraz z Rodzicami udały się do sali na wspólne kolędowanie.

 

19.12.2017r. Spotkanie świąteczne połączone z Jasełkami „Wspólne kolędowanie”

Głównym celem organizowanej w naszym Punkcie przedszkolnym w Fałkowie uroczystości pn. „Wspólne kolędowanie” było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek. Przedstawienie było wyjątkowe a widzowie zachwyceni. Dziękujemy wszystkim za obecność i pomoc w przygotowaniu. Wcześniej nasze dzieci, czując nastrój bożonarodzeniowy, przygotowały własnoręcznie ozdoby choinkowe, które zawiesiły na pachnącym świeżością drzewku. Choinka świeciła kolorowymi światełkami i zielonym blaskiem.

 

07.12.2017r. Teatrzyk kukiełkowy „Jaś i Małgosia”

Dnia 7 – go grudnia zaraz po śniadaniu zawitał do naszego Punktu przedszkolnego w Czermnie teatrzyk kukiełkowy z przedstawieniem „Jaś i Małgosia”. Akcja rozgrywała się w chacie drwala, w lesie oraz w domku Baby Jagi. Były piękne dekoracje i profesjonalna oprawa muzyczna, a przede wszystkim duże oryginalne kukiełki. Dzieci z przejęciem oglądały spektakl. Mamy nadzieję, że teatrzyk jeszcze do nas zawita.

 

06.12.2017r. Mikołajki

6 – go grudnia nasze przedszkole w Czermnie odwiedził Św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach dzieci. Przedszkolaki z ogromną radością śpiewały mu piosenki i recytowały wiersze. Każde dziecko złożyło obietnice, iż kolejny rok będzie grzeczne i posłuszne a Mikołaj obdarzył wszystkich prezentami. „Święty Mikołaj do nas przychodzi, dużo prezentów dzieciom przynosi w buciki wszystko zwinnie upycha i jak czarodziej w pośpiechu znika”.

 

06.12.2017r. Mikołajki - wizyta Świętego Mikołaja

Dzień 6 grudnia w Punkcie przedszkolnym w Fałkowie nie mógłby się odbyć bez wizyty Świętego Mikołaja w przedszkolu. Grupa Słoneczek i Wesołych Pszczółek z niecierpliwością oczekiwały specjalnego gościa, na którego przywitanie przygotowały piosenkę i krótki wiersz. W zamian Mikołaj obdarzył Przedszkolaki prezentami.

 

.

30.11.2017r. Andrzejkowe wróżby

„W przedszkolu zabawa Andrzejek to czas Niech magia i wróżba Królują wśród nas Już zaczynamy, już nie czekamy Zabawa dalej, start”. W naszym przedszkolu w Czermnie andrzejkowe wróżby odbyły się 30 – listopada. Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Przedszkolaki mogły poznać swoją przyszłość oraz imię ukochanej/ukochanego. Miały okazję rzucać monetą do wody, aby spełniły się ich marzenia. Nie mogło też zabraknąć wróżenia z butów oraz wosku. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie…

 

27.11.2017r. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 27.11. dziewczynki i chłopcy z naszego przedszkola w Fałkowie obchodzili święto ulubieńca wszystkich dzieci- pluszowego misia. Na tę okoliczność Przedszkolaki wzięły udział w przygotowanym torze przeszkód. W ten sposób zdobywały sprawność pluszowego misia. W zamian za wykonanie zadań każdy otrzymał opaskę z misiem i słodki upominek. Uwieńczeniem dnia była wspólna praca plastyczna - wykonanie misia techniką płaskiego origami.

 

24.11.2017r. Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie – pluszowe misie opanowały nasze przedszkole. 24 listopada każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem - Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach i bawiły się przy piosenkach „Jadą, jadą misie” oraz „Dwa malutkie misie”. Ten dzień był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy.

 

08.11.2017r. Akcja „Śniadanie daje moc”

Nasze przedszkolaki z grupy Słoneczek oraz Wesołych Pszczółek przyłączyły się do realizowanego w Szkole Podstawowej w Fałkowie programu „ŚNIADANIE DAJE MOC”. Dzieci poruszały wiele ciekawych tematów na zajęciach, robiły niezwykłe doświadczenia, uczyły się zasad zdrowego odżywiania. Wszystkie zgodnie decydowały, co jest dobre i korzystne dla zdrowia, a co może zdrowiu zaszkodzić. Tego właśnie dnia założyły kolorowe opaski na głowę i z pomocą pań przyrządziły w przedszkolu przepyszne, zdrowe śniadanie. Każdy przedszkolak miał do wykonania określoną pracę, przy której przede wszystkim pamiętał o zachowaniu bezpieczeństwa. Kiedy wszystko było już gotowe, a jadalnia posprzątana, dzieci zasiadły przy stołach i ze smakiem zjadły własnoręcznie zrobione kanapki.

 

07.11.2017r. Pasowanie na Przedszkolaka

To pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki, otrzymując od rodziców gromkie brawa. Za pomocą „czarodziejskiego ołówka” pani Justyna Wójtowicz-Góźdź dokonała uroczystego „Aktu Pasowania”. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek.

 

6.11.2017r. Dzień Postaci z Bajek.

W ten wyjątkowy dzień Wesołe Pszczółki oraz Słoneczka wspominały najważniejsze postaci z ulubionych bajek. Każdy przedszkolak opowiadał o swoich ulubieńcach. W święto bajkowych bohaterów przedszkolaki rozwiązywały zagadki związane z bajkami a uwieńczeniem dnia było wspólne kolorowanie postaci z wykorzystaniem pasteli.

 

02.10.2017r. Światowy Dzień Uśmiechu

2 – go października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Uśmiechu. W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyniosły do przedszkola jedynie uśmiech – oczywiście na swoich buziach – a Panie postarały się, aby gościł on na twarzach dzieci przez cały dzień.

 

28.09.2017r. Wizyta w Muzeum Ludowym w Fałkowie

Dnia 28 września Wesołe Pszczółki oraz Słoneczka wybrały się z wizytą do miejscowego muzeum. Celem wizyty było rozbudzanie zainteresowań historią i sposobami jej poznawania. Przedszkolaki obejrzały stałe ekspozycje muzeum: przedmioty domowego użytku, sprzęty gospodarskie, archiwalne książki, przybory szkolne sprzed lat, ubrania itd. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchiwały ciekawostek o eksponatach, o ich zastosowaniach i sposobach wykorzystania w przeszłości. Wizytę wzbogacały liczne zagadki, przygotowane przez Panią Anetę Ambroziak. Na zakończenie wizyty Przedszkolaki zrobiły własnoręcznie pamiątkowe chorągiewki oraz otrzymały słodką niespodziankę. Serdecznie dziękujemy pracownikowi Muzeum za poświęcony nam czas.

 

27.09.2017r. Warzywne ludziki

Dzień 27 września był dniem pełnym pracy. Przedszkolaki wykonały z jesiennych darów Pani Jesieni- warzyw przepiękne ludziki. Rodzice zadbali o to, aby każda z ich pociech przyniosła wspaniałe dodatki dekoracyjne. Wszystkie prace długo ozdabiały przedszkolną szatnię a ludziki witały Przedszkolaków co dzień rano.

 

 2222.jpg

29.09.2017r. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Każdy Przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Tego dnia nasze przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Radość, śmiech i muzyka towarzyszyła im przez cały dzień.

 

20.09.2017r. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Fałkowie

Dzień 20 września Przedszkolaki z Grupy SŁONECZEK oraz WESOŁYCH PSZCZÓŁEK zapamiętają na długi czas. Podczas obchodów Dnia Przedszkolaka na dzieci czekało mnóstwo niespodzianek. Przyświecało nam hasło: "Zabawa, radość, edukacja". Pani Dorota i pani Marta opowiedziały dzieciom kilka słów o tym święcie a także przeczytały list Rzecznika Praw Dziecka, pana Marka Michalaka, który specjalnie na tę okazję napisał do dzieci kilka słów. Dzieci zaśpiewały ochoczo i wesoło "Hymn Przedszkolaków" jednocząc się myślami z przedszkolakami z całej Polski. Oprócz słodkiego poczęstunku, zarówno dziewczynki jak i chłopcy uczestniczyli w zabawie tanecznej oraz konkursach, ale i panie nauczycielki dostały zadanie specjalne - musiały zjeść plasterek cytryny nie krzywiąc się. Dzieciaki otrzymały również Medale Super Przedszkolaka. Wspólnej radości nie było końca. Każdy przedszkolak poszedł do domu radosny i dumny, bo bycie Przedszkolakiem to wielka rzecz!

 

Jesienne spacery

We wrześniu przedszkolaki wyruszyły na spacer obserwować zmiany jakie zachodzą wraz ze zbliżającą się nową porą Roku – Jesienią. Pogoda dopisywała, nie brakowało promieni słońca i ciepłych podmuchów wiatru. Przedszkolaki zbierały kolorowe liście i spędzały ostatnie chwile na placu zabaw.