Logo Fałków Gmina

News

News zdjęcie id 211

Dotacja na doposażenie szkół w gminie Fałków w ramach projektu „Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego”

01.07.2019

Już po powrocie z wakacji uczniowie ze szkół podstawowych w Fałkowie i Czermnie, które uczestniczą w unijnym projekcie „Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego”, zastaną najnowocześniejsze zestawy komputerowe w swoich pracowniach informatycznych.

Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Marek Jońca podpisał z Gminą Fałków umowę na przekazanie przez samorząd województwa dotacji celowej przeznaczonej na część wkładu własnego.

Firma Galaxy Systemy Informatyczne Sp. z o.o. już na początku lipca dostarczy do szkolnych pracowni w Fałkowie i w Czermnie łacznie 44 zestawy komputerowe w obudowie zintegrowanej z monitorem (tzw. All-In-One), z najnowszym systemem operacyjnym i oprogramowaniem oraz urządzenia dostępowe (AccesPoint) do sieci Wi-Fi. To sprzęt bardzo szybki, o dużych możliwościach, który na pewno zmieni sposób nauki. Będzie można go wykorzystywać nie tylko na lekcjach informatyki. Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli będzie zdalnie udostępniać interesujące materiały edukacyjne.

Liderem partnerskiego projektu o wartości ponad 4,7 mln zł, dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020, jest samorząd województwa. Gminy w tym nasza Gmina Fałków wnoszą tylko 25-procentowy wkład własny. Dodatkowo uzyskano dotację celową od samorządu województwa pokrywającą 5% tego wkładu. Jak zapewniał członek Zarządu Województwa Marek Jońca, w kolejnej unijnej perspektywie finansowej planowana jest kontynuacja i rozszerzanie tego programu, bo informatyzacja jest dziś jednym z priorytetów rozwojowych.

Wójt gminy zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.