Logo Fałków Gmina

News

News zdjęcie id 473

W takich miejscach jak Gmina Fałków bije serce Polski !

09.06.2022

Sobota  4 czerwca 2022 r.  zapisze się uroczyście w dziejach naszej Gminy, a to za sprawą wyjątkowych  wydarzeń.   O godz. 10:00 Przewodniczący Rady Gminy Piotr Gonerka otworzył uroczystą XXXV sesję Rady Gminy w Fałkowie witając wielce szanownych gości: Wiceministra Finansów Sebastiana Skuzę, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego - Andrzeja Prusia,  Starostę Koneckiego – Grzegorza Pieca.

Pan prof. Sebastian Skuza został uhonorowany tytułem „Przyjaciel Gminy Fałków”, który władze naszej Gminy nadały po raz pierwszy.

Wręczając AKT NADANIA TYTUŁU oraz pamiątkową statuetkę Wójt Gminy Fałków  Henryk Konieczny  podkreślił, że jest to forma podziękowania za dotychczasową owocną życzliwość wobec Gminy Fałków i zapowiedź jej pomyślnej kontynuacji w dalszym czasie na niwie realizacji zadań samorządowych, w ramach nakreślanych kierunków przez władze rządowe.

Uhonorowany nie krył wzruszenia,  a w podziękowaniu zwrócił się do mieszkańców „Dlaczego mówię, że tu bije serce Polski? To w Fałkowie przewija się nowoczesność i tradycja. Nowoczesność, bo jak patrzę na budżet Waszej gminy, który jeżeli chodzi o strukturę wydatków jest dla jednostki samorządowej budżetem wzorcowym. To może być naprawdę benchmark dla każdej jednostki samorządu. To jest ta nowoczesność, ale jest i tradycja: koła gospodyń wiejskich, Ochotnicze Straże Pożarne i przede wszystkim pamięć”.

Wójt Gminy Henryk Konieczny podziękował za pomoc, współpracę i wsparcie Przewodniczącemu Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzejowi Prusiowi oraz Staroście Koneckiemu Grzegorzowi Piecowi.

W dalszej części obrad  zebrani udali się na ulicę Św. Jana Pawła II w Fałkowie, gdzie  uroczyście przecięto  wstęgę otwierając  nowe osiedle mieszkaniowe. Uczestników wydarzenia przywitali pierwsi mieszkańcy na tym osiedlu - Państwo Ewelina i Wojciech Gawrońscy z dziećmi. Uroczystego otwarcia dokonali goście z ministrem Skuzą na czele. 

Nasz samorząd przygotował działki pod budowę za kwotę 3,5 mln. zł, z czego prawie 80% pochodzi z dotacji udzielonej z budżetu państwa. Teren uzbrojono w drogi, sieć wodociągową, kanalizacyjną i energię elektryczną.  Ks.  Rafał Kosowski  poprosił wszystkich  o wspólną modlitwę i dokonał  poświęcenia tego miejsca.

Następnie wszyscy udali się do parafialnego kościoła na Mszę św. odprawianą w intencji par małżeńskich z terenu Gminy Fałków obchodzących  jubileusz 50 – lecia pożycia małżeńskiego.   

„Złote gody” w tym roku w Gminie Fałków świętowali:

Badelski Edward i Krystyna, Bernacki Aleksy i Marianna, Jasion Stanisław i Janina, Lesiecki Kazimierz i Wanda, Marczyk Wojciech i Irena, Majchrzak Władysław i Anna, Miśkiewicz Jerzy i Danuta, Musiał Bogdan i Jadwiga, Pilarski Stanisław i Irena, Pytlos Józef i Krystyna, Pytlos Kazimierz i Sabina,  Pluskwa Maciej i Lucja, Smolarz Andrzej i Krystyna, Stańczyk Mieczysław i Alina, Sobczyk Jan i Janina, Waszczyk Adam i Jadwiga, Włodarski Jan i Wiesława, Wyciszkiewicz Zenon i Wiktoria.

Po Mszy św. wszyscy udali się do budynku Szkoły Podstawowej w Fałkowie, gdzie zostali powitani przez Dyrektor Mirosławę Palus.  Dzieci i młodzież uświetnili uroczystość  wzruszającym programem artystycznym. Jubilatom wręczono Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, pamiątkowe grawertony, gadżety, listy gratulacyjne i kwiaty.

Jubilaci i goście skosztowali jubileuszowego tortu oraz przygotowanego poczęstunku.

Spotkaniu towarzyszył występ zespołu ludowego.

Fotogaleria - Zródło TKN24.pl, Starostwo Powiatowe w Końskich, UG Fałków

Wójt gminy zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.