Logo Fałków Gmina

Archiwum newsów, strona 5

Obrazek dla news_545

Zaproszenie na piknik rodzinny - czermno 2023

25.05.2023

Wójt Gminy Fałków - Henryk Konieczny oraz Przewodniczący Rady Gminy w Fałkowie Piotr Gonerka, mają zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców Gminy Fałków na Piknik Rodzinny - Czermno 2023, który odbędzie się w dniu 3 czerwca 2023 roku o godz 16.00 na placu przy Publicznej Szkole Podstawowej w Czermnie

Gwiazdą festynu będzie Zenek Martyniuk z zespołem muzycznym Akcent 

Sponsorami impezy jest Justyna i Łukasz Maciejczyk ze Skórnic

więcej

Obrazek dla news_543

ZGŁOSZENIA DO UDZIAŁU W DEBACIE NAD RAPORTEM O STANIE GMINY FAŁKÓW ZA 2022 ROK

18.05.2023

Zgodnie z art. 28aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2023 r. poz. 40 ze zm.) Wójt Gminy przedstawia Radzie Gminy Fałków Raport o stanie Gminy Fałków za rok 2022 w terminie do dnia 31 maja 2023 r.

Raport obejmuje podsumowanie działalności Wójta w roku poprzednim.

W debacie nad Raportem o stanie Gminy Fałków za 2022 rok zabierają głos radni oraz mieszkańcy gminy. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie zobowiązany jest złożyć pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 20 osób, do Przewodniczącego Rady Gminy w Fałkowie. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15, chyba że rada postanowi o zwiększeniu tej liczby.

Zgodnie z ust. 8 art. 28aa ustawy o samorządzie gminnym zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie gminy. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania zgłoszenia przez przewodniczącego rady. Informacja o terminie sesji, na której odbędzie się debata nad raportem zostanie opublikowana na co najmniej 7 dni przed sesją.

                                                              Przewodniczący Rady Gminy w Fałkowie

                                                                               /-/ Piotr Gonerka

do pobrania:

raport o stanie Gminy Fałków za 2022 rok.pdf

formularz zgłoszenia do debaty.docx

więcej

Obrazek dla news_540

Konkurs "BONUS Między Nidą a Pilicą"

05.05.2023

Lokalna Grupa Rybacka „Między Nidą a Pilicą” ogłasza nabór wniosków w ramach X edycji konkursu „Bonus Między Nidą a Pilicą”. Celem konkursu jest wsparcie organizacji pozarządowych działających na obszarze następujących gmin: Fałków, Krasocin, Kluczewsko, Moskorzew, Radków, Ruda Maleniecka, Secemin - wchodzących w skład Lokalnej Grupy Rybackiej „Między Nidą  a Pilicą”, w realizowanych przez nie działaniach.
Aby wziąć udział w konkursie należy w terminie  do 24 maja 2023 roku dostarczyć wydrukowany i podpisany wniosek bezpośrednio do siedziby Urzędu Gminy. Do wniosku należy dołączyć dokumenty zgodnie z listą załączników wymienionych w „Regulaminie naboru wniosków”.

W poniżej informacje dotyczące konkursu wraz z pozostałymi załącznikami.

więcej

Obrazek dla news_539

Uroczyste Otwarcie Świetlicy Wiejskiej w Wąsoszu

05.05.2023

Pięknych okolicznościach przyrody w niedzielę 30 kwietnia br. została uroczyście otwarta zmodernizowana i wyposażona świetlica wiejska w Wąsoszu gm. Fałków.

Na wstępie głos zabrał Wójt Gminy Fałków Henryk Konieczny. Powitał zebranych Gości, przedstawił historię związaną z modernizacją budynku oraz koszty tej inwestycji. Złożył również podziękowania dla Koła Gospodyń Wiejskich Wąsowianka oraz miejscowych druhów Ochotniczej Straży Pożarnej za zaangażowanie i za przygotowanie tej uroczystości. Następnie została przecięta symboliczna wstęga. Kolejnym punktem było poświęcenie obiektu przez ks. Proboszcza Jerzego Rozmysłowskiego.

więcej

Obrazek dla news_538

Obchody 80 rocznicy śmierci członków rodziny Olszewskich i rodzin pochodzenia żydowskiego, zamordowanych przez hitlerowców w czasie II Wojny Światowej w Bulianowie

24.04.2023

Wójt Gminy Fałków i Przewodniczący  Rady Gminy w Fałkowie z a p r a s z a j ą   na uroczystości obchodów 80 rocznicy śmierci członków rodziny Olszewskich i rodzin pochodzenia żydowskiego, zamordowanych przez hitlerowców w czasie II Wojny Światowej.
Obchody odbędą się   25 kwietnia 2023   roku o godz.10.00 (wtorek) w miejscowości Bulianów przy obelisku upamiętniającym tę zbrodnię.
 

więcej

Obrazek dla news_537

Uwaga oszuści !!!

20.04.2023

W związku z pojawieniem się na terenie Gminy Fałków oszusta, podającego się za pracownika Urzędu Gminy i oferującego rzekome dopłaty do emerytur w zamian za wpłatę znaczącej kwoty pieniężnej, zwracamy się z apelem o zwrócenie szczególnej uwagi na swoich seniorów, osoby starsze w swoim otoczeniu, zwrócenie uwagi na osoby obce, które pojawiają się w Waszych domach lub sąsiedztwie. Pracownicy Urzędu Gminy w Fałkowie nie oferują żadnych dopłat do emerytur.  W przypadku podejrzenia oszustwa należy powiadomić policję na nr  telefonu 112 lub 997.

 

więcej

Obrazek dla news_536

WIOSENNE SPRZĄTANIE NASZEJ GMINY W RAMACH MIĘDZYNARODOWEGO DNIA ZIEMI

14.04.2023

Wójt Gminy Fałków zaprasza mieszkańców, uczniów, grupy nieformalne oraz wszystkich zainteresowanych, do udziału w akcji wspólnego sprzątania naszej gminy.

Zróbmy coś pożytecznego - dbajmy razem o nasze lokalne środowisko i przyrodę.

W ramach akcji spróbujmy posprzątać ogólnodostępne miejsca, przydrożne rowy, itp. z zalegających różnego rodzaju pozostawionych odpadów. Wszystkim chętnym osobom oraz koordynatorom grup, dla których czystość otoczenia nie jest obojętna, zostaną wydane w Urzędzie Gminy (pokój 101) rękawice, worki do zbierania odpadów plastikowych, szklanych oraz innych.Po zakończeniu sprzątania przez mieszkańców czy też zorganizowane grupy i przekazaniu informacji do Urzędu Gminy o lokalizacji i ilości zebranych worków z odpadami, Gmina Fałków zapewni sukcesywny odbiór odpadów ze wskazanych miejsc.

Zapraszamy do wzięcia udziału w wiosennym sprzątaniu naszej gminy, rękawice i worki już czekają! Czas trwania akcji:  od 21 kwietnia do 6 maja 2023 r.

więcej

Wójt gminy zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.