Logo Fałków Gmina

Archiwum newsów, strona 7

Obrazek dla news_540

Konkurs "BONUS Między Nidą a Pilicą"

05.05.2023

Lokalna Grupa Rybacka „Między Nidą a Pilicą” ogłasza nabór wniosków w ramach X edycji konkursu „Bonus Między Nidą a Pilicą”. Celem konkursu jest wsparcie organizacji pozarządowych działających na obszarze następujących gmin: Fałków, Krasocin, Kluczewsko, Moskorzew, Radków, Ruda Maleniecka, Secemin - wchodzących w skład Lokalnej Grupy Rybackiej „Między Nidą  a Pilicą”, w realizowanych przez nie działaniach.
Aby wziąć udział w konkursie należy w terminie  do 24 maja 2023 roku dostarczyć wydrukowany i podpisany wniosek bezpośrednio do siedziby Urzędu Gminy. Do wniosku należy dołączyć dokumenty zgodnie z listą załączników wymienionych w „Regulaminie naboru wniosków”.

W poniżej informacje dotyczące konkursu wraz z pozostałymi załącznikami.

więcej

Obrazek dla news_539

Uroczyste Otwarcie Świetlicy Wiejskiej w Wąsoszu

05.05.2023

Pięknych okolicznościach przyrody w niedzielę 30 kwietnia br. została uroczyście otwarta zmodernizowana i wyposażona świetlica wiejska w Wąsoszu gm. Fałków.

Na wstępie głos zabrał Wójt Gminy Fałków Henryk Konieczny. Powitał zebranych Gości, przedstawił historię związaną z modernizacją budynku oraz koszty tej inwestycji. Złożył również podziękowania dla Koła Gospodyń Wiejskich Wąsowianka oraz miejscowych druhów Ochotniczej Straży Pożarnej za zaangażowanie i za przygotowanie tej uroczystości. Następnie została przecięta symboliczna wstęga. Kolejnym punktem było poświęcenie obiektu przez ks. Proboszcza Jerzego Rozmysłowskiego.

więcej

Obrazek dla news_538

Obchody 80 rocznicy śmierci członków rodziny Olszewskich i rodzin pochodzenia żydowskiego, zamordowanych przez hitlerowców w czasie II Wojny Światowej w Bulianowie

24.04.2023

Wójt Gminy Fałków i Przewodniczący  Rady Gminy w Fałkowie z a p r a s z a j ą   na uroczystości obchodów 80 rocznicy śmierci członków rodziny Olszewskich i rodzin pochodzenia żydowskiego, zamordowanych przez hitlerowców w czasie II Wojny Światowej.
Obchody odbędą się   25 kwietnia 2023   roku o godz.10.00 (wtorek) w miejscowości Bulianów przy obelisku upamiętniającym tę zbrodnię.
 

więcej

Obrazek dla news_537

Uwaga oszuści !!!

20.04.2023

W związku z pojawieniem się na terenie Gminy Fałków oszusta, podającego się za pracownika Urzędu Gminy i oferującego rzekome dopłaty do emerytur w zamian za wpłatę znaczącej kwoty pieniężnej, zwracamy się z apelem o zwrócenie szczególnej uwagi na swoich seniorów, osoby starsze w swoim otoczeniu, zwrócenie uwagi na osoby obce, które pojawiają się w Waszych domach lub sąsiedztwie. Pracownicy Urzędu Gminy w Fałkowie nie oferują żadnych dopłat do emerytur.  W przypadku podejrzenia oszustwa należy powiadomić policję na nr  telefonu 112 lub 997.

 

więcej

Obrazek dla news_536

WIOSENNE SPRZĄTANIE NASZEJ GMINY W RAMACH MIĘDZYNARODOWEGO DNIA ZIEMI

14.04.2023

Wójt Gminy Fałków zaprasza mieszkańców, uczniów, grupy nieformalne oraz wszystkich zainteresowanych, do udziału w akcji wspólnego sprzątania naszej gminy.

Zróbmy coś pożytecznego - dbajmy razem o nasze lokalne środowisko i przyrodę.

W ramach akcji spróbujmy posprzątać ogólnodostępne miejsca, przydrożne rowy, itp. z zalegających różnego rodzaju pozostawionych odpadów. Wszystkim chętnym osobom oraz koordynatorom grup, dla których czystość otoczenia nie jest obojętna, zostaną wydane w Urzędzie Gminy (pokój 101) rękawice, worki do zbierania odpadów plastikowych, szklanych oraz innych.Po zakończeniu sprzątania przez mieszkańców czy też zorganizowane grupy i przekazaniu informacji do Urzędu Gminy o lokalizacji i ilości zebranych worków z odpadami, Gmina Fałków zapewni sukcesywny odbiór odpadów ze wskazanych miejsc.

Zapraszamy do wzięcia udziału w wiosennym sprzątaniu naszej gminy, rękawice i worki już czekają! Czas trwania akcji:  od 21 kwietnia do 6 maja 2023 r.

więcej

Wójt gminy zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.